Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Våra kommittéer

Tävlingskommittén

Kommitténs uppdrag:

Denna kommitté sköter klubbens egna tävlingsarrangemang.


Vilka som ingår i kommittén:

Jonathan Waern: jonathanwaern@gmail.com & 073-641 18 21

Christer Tapper: tapper.christer@gmail.com & 070-216 53 89

Viktoria Tranderyd: viktoria.tranderyd@orebro.se & 070-993 23 79

Karin Johansson: karin.i.johansson@orebro.se & 070-608 19 99

Daniel Persson: Daniel@kfumorebrofriidrott.se & 073 622 96 82

Carola Ringström: carola.ringstrom@telia.com & 076-148 59 00


Resekommittén

Kommitténs uppdrag:

Kommitténs uppdrag ligger i att boka boende och resor i samband med tävlingar av mästerskapskaraktär och träningsläger.


Vilka som ingår i kommittén:

Viktoria Tranderyd: viktoria.tranderyd@orebro.se & 070-993 23 79

Ingela Fransson: ingela.fransson@oru.se & 070-896 54 03

Håkan Hällgren: hmh@aol.se & 070-545 09 87

Nils-Olof Bodin: nils-olof.bodin@telia.com & 070-316 45 82

Daniel Persson: Daniel@kfumorebrofriidrott.se & 073 622 96 82


Hallkommittén

Kommitténs uppdrag:

Kommitténs uppgift är att sköta hallen så att denna är i gott skick. Inköp av idrottsmaterial efter önskemål och att två gånger om året arrangera brukarrådsmöten är också uppdrag som hallkommittén står för. De ansvarar även för egen budget. Denna kommitté har även som uppdrag att arbeta för en ny utomhusarena.


Vilka som ingår i kommittén:

Jörgen Drageryd: jorgen.drageryd@gmail.com & 076-3467070

Anders Tollstern: anders.tollstern@skandinaviskinredning.com & 070-326 73 67

Gjorche Boshkovski: 072 032 27 67


Marknadskommittén

Kommitténs uppdrag:

Marknadskommitén jobbar med sponsring och marknadsföring av KFUM Örebro Friidrott. De jobbar även med våra tävlingar och arrangemang.


Vilka som ingår i kommittén:

Anders Tollstern: anders.tollstern@skandinaviskinredning.com & 070-326 73 67

Christer Palmén: Christer@kfumorebrofriidrott.se & 073 622 96 83

Mats Zetterlund: mats.zetterlund@orebro.se & 072-3390035

Hans-Göran Kårelius: HG@Welins.se & 070-595 99 44

Anders Wilhelmsson: anders.wilhelmsson@sline.se & 070-477 74 11

Fredrik Johnsson:

Curt Gruveus:


Å-stadsloppskommittén

Kommitténs uppdrag:

Denna kommitté arbeta för att förbättra arrangemanget, både vad gäller deltagarantal och kvalité.


Vilka som ingår i kommittén:

Antje Torstensson: antje.torstensson@yahoo.com & 072-500 80 34

Jonas Rosengren: jonas.rosengren@sakra.se & 073-586 63 63

Karl-Magnus Jansson: orgelkalle@gmail.com & 076-026 14 26

Daniel Persson: Daniel@kfumorebrofriidrott.se & 073 622 96 82

Christer Palmén: Christer@kfumorebrofriidrott.se & 073 622 96 83

Anders Harker: anders@anderssport.se & 070-710 71 52

Josefin Gerdevåg: josefin24@hotmail.com

Fredrik Johnsson: fredrik.johnsson@ullmax.se

Thomas Gustafsson: Thomas.b.gustafsson@orebro.se

Kristina Drageryd: kristina.drageryd@outlook.com & 070-329 62 76



 
Följ oss på sociala medier!
Huvudsponsor Åstadsloppet:
 
Sponsorer och samarbetspartners:
 
Våra arrangemang:
Vi samarbetar med